Dla mediów

Bieżące komunikaty prasowe

Akademia bezpiecznej jazdy

Bezpieczeństwo pracowników jest najwyższym priorytetem we wszystkich spółkach Grupy Uniserv. Ważne dla nas jest nie tylko bezpieczeństwo w pracy, ale również w drodze „do”  i „z” pracy.

Ponieważ Uniserv prowadzi projekty na terenie całego kraju wymaga to od naszych pracowników pokonywania za kierownicą wielu tysięcy kilometrów rocznie. Aby poprawić bezpieczeństwo w tym zakresie, pracownicy Uniserv S.A. wzięli udział w szkoleniu: „Akademia Bezpiecznej Jazdy”.

Intensywny program miał za zadanie podniesienie świadomości i technicznych umiejętności bezpiecznej jazdy samochodem w celu ograniczenia liczby kolizji i wypadków drogowych.

W ramach szkolenia zostały przypomniane podstawowe zasady bezpiecznej jazdy samochodem, działanie nowoczesnych systemów ABS i ESP. Każdy kursant mógł sprawdzić jak działają pasy bezpieczeństwa podczas dachowania i przy zderzeniu czołowym. Dzięki alkogoglom można było też spróbować swych sił „po spożyciu” na torze przeszkód. Na uczestnikach największe wrażenie zrobiła oczywiście jazda samochodem w warunkach ekstremalnych stworzonych na płycie poślizgowej. Ćwiczenie awaryjnego hamowania na lodzie czy omijania przeszkody w poślizgu uświadomiły nam jakie znaczenie ma dostosowanie prędkości do panujących warunków na drodze.

Pouczające, dynamiczne, momentami zabawne szkolenie dało nam sporo do myślenia. Noworoczne postanowienie: w aucie tylko trzeźwo, zawsze w pasach bezpieczeństwa i z prędkością dostosowaną do warunków na drodze powinno być aktualne przez cały rok.

Więcej zdjęć i filmików na naszym funapage na facebooku

Copyright 2019 – Uniserv S.A. | Projekt: Fooz | Wdrożenie: Media Interaktywne